Jak skonstruowane są łóżka tapicerowane?

Po ciężkim dniu z ogromną ulgą i przyjemnością przekraczamy próg swojej sypialni. Nie ulega wątpliwości, że jej najważniejszym elementem jest łóżko. Wybierając je zawsze staramy się o to, aby było ono wygodne, estetyczne i starczyło na długie lata. Dlatego też łóżka tapicerowane stają się jednym z naszych najczęstszych wyborów. Prezentują się elegancko, mogą być w bogato zdobionej wersji lub w klasycznym wydaniu. Wybór łóżka tapicerowanego wcale nie jest prosty, ze względu na szeroką gamę modeli na rynku.

Łóżka tapicerowane – najczęstszy wybór do sypialni

Łóżka tapicerowane już od dłuższego czasu nie wychodzą z mody. Ich ogromną zaletą jest to, że można wybrać do nich dowolną tkaninę, dzięki czemu obicie zyskuje taki kolor i strukturę, jaką byśmy chcieli. Szeroka gama materiałów, z jakich mogą być wykonane łóżka tapicerowane sprawia, że odpowiednio dobrane łóżko tapicerowane będzie prezentowało się perfekcyjnie i bardzo ciekawie w każdej sypialni.

Wybrać można nie tylko kolor tkaniny, ale również jej fakturę i rodzaj, dzięki czemu mebel jest w pełni spersonalizowany i spełnia nasze oczekiwania. Współcześnie dobierane tkaniny obiciowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na przecieranie, dlatego też łóżka przez długi czas zachowują estetyczny i atrakcyjny wygląd.

Możemy również zdecydować się na tkaninę plamoodporną, która zdecydowanie ułatwia utrzymanie łóżka w czystości, a do jego czyszczenia wystarczy jedynie mokra i bawełniana ściereczka. Dodatkowym atutem łóżek tapicerowanych jest ich budowa szkieletowa. Dzięki niej można z łatwością dopasować niestandardowy rozmiar mebla do wielkości sypialni. Na dodatek wyprodukowanie go na zamówienie jest tańsze, niż w przypadku takiego samego rozmiaru łóżka w drewnianej ramie.

Jak wybrać łóżko tapicerowane?

Wybór łóżka tapicerowanego w pierwszej kolejności powinien opierać się na doborze jego rozmiaru do wolnej przestrzeni w sypialni. Trzeba ją dokładnie zmierzyć, aby nie było później problemu z poruszaniem się. Drugą kwestią jest wielkość łóżka w odniesieniu do liczby osób, która będzie na nim spać.

Dwuosobowy mebel powinien mieć rozmiar 180×200 cm lub 160×200 cm. Oczywiście na rynku dostępne są zarówno większe, jak i mniejsze modele, ale trzeba pamiętać o tym, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort snu. Jednoosobowe łóżka mogą być mniejsze, ale podane powyżej wymiary dla dwóch osób powinny być dla nas minimum, jakie będziemy brać pod uwagę.

Kolejną kwestią jest rodzaj stelaża, ponieważ wpływa on w bardzo dużym stopniu na jakość snu i żywotność materaca. Najlepszym wyborem z reguły są modele drewniane. Kolejnym aspektem jest materac. Do wyboru są różne rozwiązania, od hybrydowych po piankowe, czy sprężynowe, a także lateksowe. Dobór materaca powinien uwzględniać nie tylko wielkość łóżka, ale także nasze indywidualne preferencje. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić sobie wysoką jakość snu, a rano będziemy budzić się w pełni wypoczęci i energii to działania.

Dodaj komentarz