Ruch jest niezmiernie istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aktywność fizyczna sprawia, że obniża się poziom cukru we krwi, lepiej radzimy sobie z przemianą materii, zmniejsza się poziom stresu, poprawia się nasze krążenie i wzmacnia układ odpornościowy. To oczywiście nieliczne, pozytywne aspekty bycia aktywnym. W normalnym trybie, kiedy wykonujemy pracę stacjonarnie, zapewniamy sobie minimum ruchu, chociażby poprzez dotarcie do biura, a następnie powrót do domu. W trybie home office pomimo, że jest to dla wielu osób wygodne, ruch głównie skupia się wokół wstania z łóżka i dojścia do komputera. Ograniczone poruszanie się i nie pobudzanie organizmu do działania wpływa negatywnie na koncentrację i produktywność, stajemy się ospali, odczuwamy fizyczne skutki zbyt małej ilości ruchu. Warto więc zadbać o aktywność fizyczną pracując z domu, o przebywanie na świeżym powietrzu, a także o work-life balance.

Jaką aktywność fizyczną wykonywać w domu?

Zacznijmy od tego, że pracując z domu warto wykonywać swoją pracę wyłącznie przez określone godziny, tak jakbyśmy byli w biurze. Niestety często jest tak, że posiadając w domu sprzęt niezbędny do wykonywania służbowych zadań, nasza praca wydłuża się, a tym samym mamy mniej czasu aby zadbać o siebie i odpocząć. Pilnowanie godzin pracy to podstawa. Warto też zadbać o przerwy, a w ich trakcie wykonywać proste ćwiczenia, które pobudzą, rozluźnią i ożywią nasz organizm. Trochę skłonów, pajacyki czy ćwiczenia ze skakanką na pewno poprawią jakość naszego samopoczucia. W domu warto też posiadać sprzęt, który pozwoli na bardziej aktywny trening, jak rower stacjonarny lub bieżnia. Godnymi polecenia produktami są te od marki inSPORTline. Ich solidne wykonanie i wbudowane liczne opcje pozwalają na przeprowadzenie treningu zarówno dla amatorów jak i fanatyków sportu. Marka posiada w swojej ofercie również sprzęt przeznaczony do rehabilitacji, a co za tym idzie idealnie sprawdzi się w leczeniu otyłości, załagodzi bóle stawów czy kręgosłupa i poprawi naszą kondycję ruchową.

Produkty inSPORTline można kupić w wielu sportowych sklepach online, jednak z uwagi, że wyznacznikiem jest tutaj jakość, ma ona odzwierciedlenie w cenie. Rowerki stacjonarne i bieżnie możemy kupić w graniach 5 000 zł. Oczywiście znajdziemy tańsze modele, których cena opiewa na około 1500 zł, a także i droższe za 8 000 – 9 000 zł. Wszystko zależy od wybranego modelu i jego funkcjonalności. Jeżeli lubimy ćwiczyć, a ruch sprawia nam przyjemność i znajdziemy odpowiednia motywację do wykonywania treningów codziennie, warto zainwestować w droższy sprzęt i lepsze modele od inSPORTline. Problemem mogą okazać się finanse, jednak z pomocą przychodzą pożyczki bankowe i pozabankowe. Informacje o tym, jaka pożyczka będzie najlepsza i gdzie się po nią udać, znajdziemy na stronie https://www.bankier.pl/smart/pozyczka-10-tys-gdzie-najlepiej-wziac-pozyczke. Z profesjonalnym doradztwem kredytowym i dostosowaną do naszych potrzeb pożyczką z łatwością zadbamy o swoje zdrowie i odpowiedni poziom ruchu, a do tego nie obciążymy zbyt mocno budżetu domowego.

Trening na świeżym powietrzu

Jeżeli nie chcesz ćwiczyć w domu, możesz po prostu udać się na spacer, a przy okazji odwiedzić mini siłownię. Takie miejsca często powstają w parkach lub w pobliżu placów zabaw, aby zaktywizować nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe do większej aktywności fizycznej. Na zewnętrznej siłowni wykonasz proste ćwiczenia wspomagające układ ruchowy, stawy, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, mięsnie brzucha czy nóg. Do sprawdzonych form ruchowych na świeżym powietrzu zalicza się także jazda na rowerze. To nie tylko spora dawka energii dla naszego organizmu, ale pretekst do odwiedzenia nowych miejsc, aktywna forma wypoczynku dla całej rodziny i sport, który wspiera walkę z otyłością i utratę zbędnych kilogramów. Jeżeli nie posiadasz w domu roweru, warto zainwestować w niego środki decydując się na zakup lub skorzystać z miejskich wypożyczalni. Minusem jest jednak fakt, że rowery czy hulajnogi wypożyczymy jedynie w większych miastach w Polsce. Mniejsze miasteczka czy wsie nie oferują jeszcze takich atrakcji, a w tej sytuacji kupno roweru może okazać się koniecznością.