Biznes je uwielbia! Oto dlaczego firmy inwestują w laptopy 13″

Co takiego jest w laptopach 13-calowych, że są tak chętnie wybierane zarówno przez małe i duże przedsiębiorstwa, jak i freelancerów? Jaką przewagę mają nad laptopami o większych przekątnych ekranu? Wystarczy, że przeczytasz ten artykuł, a będziesz wiedział.

Za co użytkownicy biznesowi kochają laptopy 13 cali?

Większość użytkowników biznesowych ceni laptopy 13 cali przede wszystkim za ich mobilność. Laptop 13-calowy zmieści się do niewielkiego etui bądź torby na laptopa i nie będzie dużym obciążeniem w bagażu. Notebooki 13-calowe ważą bowiem zwykle nie więcej niż 1,3 kg. Z kolei ich wymiary to mniej więcej 300 x 220 mm, choć w zależności od modelu i marki mogą nieznacznie się różnić.

Zatem podczas podróży pociągiem czy samolotem możesz wygodnie pracować na notebooku 13-calowym, kładąc go na niewielkim stoliku. Zajmie on na tyle mało miejsca, że obok niego, pod ręką, będziesz mógł mieć jeszcze smartfona. Obudowa z aluminium, którą dysponuje zdecydowana większość laptopów 13-calowych, zapewni mu nie tylko wytrzymałość, ale i pomoże utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz laptopa.

Spora część użytkowników biznesowych wybiera notebooki 13 cali, ponieważ wiele z nich wyposażonych jest w ekran dotykowy. Laptopy 13 cali z ekranem dotykowym są też często konwertowalne, a więc można ich używać jako tradycyjnego laptopa lub przekształcić w tablet. Ekran dotykowy w laptopie umożliwia bardziej naturalną i intuicyjną obsługę oraz szybki dostęp do aplikacji poprzez dotykanie ikon czy przycisków.

Ze względu na mniejszy rozmiar ekranu i mniejszą moc procesora, laptopy 13-calowe oferują dłuższy czas pracy na baterii w porównaniu do większych modeli. Może to być nawet 15 i więcej godzin pracy na jednym ładowaniu. Pozwala to pracować na laptopach 13 cali w różnych miejscach poza biurem, nawet w plenerze, bez gorączkowego szukania źródła zasilania.

Co znajdziesz we wnętrzu laptopów 13-calowych?

Laptopy o przekątnej 13 cali, pomimo niewielkich rozmiarów, mają się czym pochwalić, jeśli chodzi o komponenty. W ich wnętrzu można bowiem znaleźć potężne podzespoły, sporą ilość pamięci RAM oraz szybkie dyski SSD. Dzięki nim wykonywanie wymagających zadań, takich jak edycja zdjęć i filmów, projektowanie graficzne czy programowanie będzie czystą przyjemnością.

Kupując laptopa 13 cali przygotuj się na imponującą wydajność. Odpowiadają za to procesory Intel Core i5, i7 lub nawet i9 oraz AMD Ryzen 7 czy 9, które znajdziesz na ich podkładzie. Takie CPU to gwarancja efektywnej pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie. Nawet tak wymagającymi jak pakiet Adobe.

Jakie ekrany mają laptopy 13-calowe? Jaki wybrać?

Mimo niewielkich gabarytów, laptopy 13 cali wciąż oferują świetnej jakości wyświetlacze. Wiele 13-calowych laptopów dysponuje ekranem OLED, który gwarantuje głęboką czerń i soczyste kolory. Dzięki takiemu wyświetlaczowi laptop 13-calowy sprawdzi się też wyśmienicie, kiedy w przerwie od pracy lub w podróży zechcesz obejrzeć film.

Jeśli zależy Ci na znakomitym odwzorowaniu barw na ekranie to wybierz 13-calowego laptopa z błyszczącą matrycą. Matryca matowa w laptopie 13 cali lepiej za to sprawdzi się, jeśli zamierzasz działać na nim w mocno nasłonecznionym miejscu, ponieważ ogranicza odbicia światła.

Dlaczego warto mieć laptopa 13-calowego?

Laptop 13 cali zapewnia wystarczającą przestrzeń roboczą do pracy z tekstem czy arkuszami kalkulacyjnymi. Jednocześnie jest na tyle kompaktowy, że na spotkania z klientami nie musisz nosić ze sobą dużego i ciężkiego sprzętu. Oprócz tego dysponuje bogatym, wydajnym wnętrzem, które umożliwia sprawną pracę, przełączanie się między wieloma aplikacjami i uruchomienie kilku procesów jednocześnie.

Bogaty wybór laptopów 13 cali znajdziesz w sklepie internetowym TechLord

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz