Wycieraczki obiektowe sposobem na zachowanie czystości w budynku

Wycieraczki używane są praktycznie w każdych pomieszczeniach. Ich właściwości antypoślizgowe oraz czyszczące znacząco ułatwiają prace wielu osób.

Rodzaje wycieraczek obiektowych

Wycieraczki obiektowe są świetnym rozwiązaniem w obiektach komercyjnych, jak i prywatnych. Umożliwiają utrzymanie czystości w pomieszczeniach, ponieważ zatrzymują przenoszenie się pyłów, piasku czy też wody. Mogą być stosowane zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Produkty od Alumatex charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi oraz estetycznymi. Do grupy wycieraczek obiektowych zaliczyć można: wycieraczki aluminiowe – zewnętrzne i wewnętrzne, kraty stalowe, maty tekstylne oraz wycieraczki gumowe. W ofercie alumatex.pl każdy znajdzie odpowiednią matę.

Kraty stalowe jako alternatywa dla wycieraczek systemowych

Jednym z rodzajów wycieraczek obiektowych są kraty stalowe. Mogą być one gładkie lub seratowane – antypoślizgowe. Są one świetną alternatywą dla wycieraczek systemowych. Kraty wykonane są ze stalowych płaskowników poprzecznych i nośnych, które tworzą strukturę wytrzymałej oraz mocnej siatki. Wycieraczki obiektowe w postaci krat stalowych znajdują zastosowanie w podestach roboczych, podjazdach, ciągach komunikacyjnych, a także pomostach w obiektach przemysłowych. Solidna oraz trwała konstrukcja jest ich zdecydowanym atutem.

Wycieraczki gumowe czy metalowe – które lepsze?

Wycieraczki obiektowe muszą być odpowiednio dobrane do miejsca, w którym będą się znajdować. Dzięki temu będą one mogły spełniać swoją funkcję. To, które będą lepsze w danym pomieszczeniu, zależy od ich właściwości. Maty metalowe mogą być używane jako wycieraczki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Doskonale usuwają różnego rodzaju brud. Z kolei maty gumowe, które także odznaczają się odpornością na warunki pogodowe można łączyć w moduły – umożliwia to dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Jaka mata będzie lepsza? Wszystko zależy od dokładnej funkcji, jaką ma spełniać. Maty gumowe polecane są do magazynów i fabryk, ponieważ ułatwiają utrzymanie tam czystości i zwiększają bezpieczeństwo ze względu na właściwości wysoko antypoślizgowe. Natomiast maty stalowe dobrze sprawdzą się w biurach, bo dodadzą mu charakteru.

Zastosowanie mat tekstylnych

Maty tekstylne to także wycieraczki obiektowe. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów. W Alumatex dostępne są one w różnych kolorach. Co więcej, odznaczają się trwałością syntetycznych włókien i żywotnością. Świetnie sprawdzą się jako wewnętrzne wycieraczki, ponieważ prezentują się lepiej od mat gumowych.

Dodaj komentarz