Podsumowanie dla Manchester United

To koniec! Oficjalnie można powiedzieć, że sezon piłkarskich zmagań 2022/2023 dobiegł końca. Piłkarze mają kilka dni wolnego na to, aby móc odpocząć. Zanim na dobre rozpocznie się sezon 2023/2024, czas przyjrzeć się temu, co zespoły piłkarskie z całego świata zrobiły w mijającym sezonie. Jednym z klubów, który mocno zwraca uwagę, jest Manchester United. Angielski klub ma wielu fanów.

Team Erika ten Haga

Zespół, który aktualnie znajduje się pod wodzą Holendra Erika ten Haga, zajął trzecie miejsce w tabeli Premier League. Trzeba więc przyznać, że jest to całkiem dobre miejsce – na podium. Przed nimi znajduje się na pierwszym miejscu Manchester City oraz Arsenal Londyn. Po wszystkich kolejkach (łącznie meczy było 38). Manchester United zgromadził 75 pkt. Znajdujący się na pierwszym miejscu Manchester City miał tych punków 89. Arsenal zdobył 84 punkty. United wygrał 23 mecze. Sześć udało im się zremisować. Tylko dziewięć przegrali. Dla porównania do pierwszego miejsca – Manchester City wygrał 28 meczy, pięć zremisował i pięć przegrał.

W przypadku bramek, jakie udało się zdobyć Manchesterowi United to jest ich 58. Stracili 43 bramki. Dużo, ale to nie zmienia faktu, że i tak znajdują się na trzecim miejscu, przed Newcastle, Liverpoolem i Brighton.

Przeczytaj także: https://wspolczesna.pl/piekna-historia-w-europejskich-pucharach/ar/c2-17528515

Podziękowanie za mijający sezon

Piłkarze z Manchester United podziękowali swoim fanom po ostatnim meczu, który odbył się na Old Trafford. Chyba można nawet powiedzieć, że był to mecz, który idealnie podsumował ich dokonania. Chodzi bowiem o to, że Manchester wygrał z Chelsea 4:1. Doskonałe podsumowanie sezonu. Tym bardziej że zwycięzca przedłużył swoją zwycięską passę, jak również Co prawda, piłkarze pod wodzą Holendra przegrali z Manchester City 3 czerwca. Nic to jednak nie zmieniło w ich pozycji. Kapitan zespołu Harry Maguire sam postanowił podsumować mijający sezon w osobnym wywiadzie. Co więcej, skierował słowa podziękowania do kibiców, którzy są z nimi na dobre i na złe. Zgodzić się trzeba z kapitanem, że to właśnie wierni kibice są najlepszym motorem napędowym, jaki dodaje zespołowi skrzydeł.

Transfery w sezonie 2022/2023

Czy to możliwe, że za tak dobrą pozycją Manchesteru United stoją transfery, jakie miały miejsce na początku sezonu 2022/2023? Całkiem możliwe, że tak. Jednym z najgłośniejszych transferów jest Casemiro, który miał pomóc na pozycji defensywnego napastnika. W mijającym sezonie udało mu się zdobyć siedem ważnych bramek.Lisandro Martinez miał na początku udać się do Arsenalu, ale w końcu wylądował na Old Trafford. Jednak jest to zawodnik, który w ostatnim czasie miał ogromnego pecha. W finalnej części piłkarskich starć, Argentyńczyk doznał bardzo poważnej kontuzji. Antony przyszedł do Manchesteru z Ajaxu. Jego zakup to aż 100 mln funtów. Dla niego najlepszy był początku sezonu, gdzie w kilku meczach udało mu się zdobyć aż trzy bramki. Wśród innych, ważnych transferów, można wyróżnić takie nazwiska jak:Christian Eriksen,Tyrell Malacia,Wout Weghorst,Marcel Sabitzer,Jack Butland,Martin Dubravka.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Dodaj komentarz