Mistrzostwa Świata Katar 2022: z kim i kiedy grają Polacy?

Piłkarski mundial w Katarze już niebawem. Na arenach piłkarskich zmierzą się z sobą najlepsze drużyny z całego Globu. Wśród 32 zespołów są także Polacy. Z kim zagramy pierwszy mecz? Sprawdź kiedy odbędą się mecze Polaków i jakie są szanse biało-czerwonych na wyjście z grupy.

Mistrzostwa Świata w Katarze – kiedy rozpoczęcie?

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej wyjątkowo rozpoczną się dopiero późną jesienią. To nowość jeżeli chodzi o piłkarski mundial, który zazwyczaj rozgrywany był na przełomie czerwca i lipca. Mundial w Katarze rozpocznie się dokładnie w poniedziałek 21 listopada. Skąd taki termin? Na wybór później jesieni miały wpływ przede wszystkim warunki pogodowe, jakie panują w okolicach Półwyspu Arabskiego. Średnie temperatury w czasie letnich wakacji oscylują nawet w granicach 40 stopni Celsjusza. Zakończenie mistrzostw planowane jest 18 grudnia. Podczas MŚ Katar 2022 terminarz po raz pierwszy został ustalony na porę jesienną.

Polacy na Mundialu w Katarze

Polska reprezentacja piłkarska awansowała na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 po wygranym barażu ze Szwecją. Dzięki zdyskwalifikowaniu zespołu Rosji z piłkarskich rozgrywek był to jedyny mecz biało-czerwonych w barażach. To drugi z rzędu Mundial, na którym Robert Lewandowski wraz z kolegami ma szansę na wyjście z grupy i walkę o jak najlepsze rezultaty. Mistrzostwa Świata w Katarze to także debiut na pierwszej dużej imprezie międzynarodowej dla Czesława Michniewicza w roli selekcjonera. Sprawdź na jaki czeka podczas Mundialu Katar 2022 terminarz reprezentacja Polski.

Polacy na Mistrzostwach Światach – z kim zagramy w grupie?

Losowanie grup na MŚ 2022 odbyło się 1 kwietnia w Doha. Drużyny zostały podzielone na osiem koszyków (od A do H), w których znalazły się po cztery drużyny. Polska trafiła do grupy C, w której zagra wraz z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Mecze Polaków na Mundialu w Katarze

Sprawdź Katar 2022 terminarz na mecze Polaków podczas MŚ w Katarze. Pierwszy mecz Biało-Czerwonych zostanie rozegrany 22 listopada o godzinie 19. Wówczas Polacy zmierzą się z reprezentacją Meksyku w Doha na stadionie 974. Kolejne spotkanie reprezentantów Polski odbędzie się w sobotę 26 listopada. Tym razem mecz zostanie rozegrany o dużo wcześniejszej porze. Dokładnie o 14:00 Polacy wybiegną na murawę Education City Stadion przeciw reprezentantom Arabii Saudyjskiej. Ostatni mecz fazy grupowej czeka na Polskę 30 listopada. Ponownie na stadionie 974, o godzinie 20:00 Polska zmierzy się tym razem z zespołem z Argentyny.

Katar 2022 terminarz Polaków w grupie C:

  • 22 listopada, godz. 19:00 Polska – Meksyk
  • 26 listopada, godz. 14:00 Polska – Arabia Saudyjska
  • 30 listopada godz. 20:00 Polska – Argentyna

Szanse Polaków na awans

O wyjście z grupy powalczą dwa najlepsze zespoły. Zdecydowanie najmocniejszym zespołem w grupie C wydaje się być reprezentacja Argentyny, prowadzona przez swojego lidera Lionela Messiego, która w 2021 wygrała prestiżowy turniej Copa America. O drugie miejsce z grupy walczyć będą Polacy oraz reprezentanci Meksyku. Zdecydowanie najsłabszym zespołem w naszej grupie wydaje się być reprezentacją Arabii Saudyjskiej.

Czy Polakom uda się osiągnąć sukces i awansować z grupy? Są na to spore szanse, jednak pamiętając bolesne doświadczenia z przeszłości, należy pamiętać, że piłka jest nieprzewidywalna. Z kim przyjdzie nam się zmierzyć w przypadku wyjścia z grupy? W zależności od zajętego miejsca drużyna z grupy C zmierzy się ze zwycięzcą lub drugim zespołem z grupy D, w której swoje mecze rozgrywają Francja, Dania,Tunezja lub drużyna z trójki Peru/Australia/ZEA. Najprawdopodobniej będą to jednak Francuzi lub Duńczycy. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych w walce o jak najlepsze wyniki w Katarze.

Dodaj komentarz