Laptopy biznesowe, w porównaniu z laptopami przeznaczonymi dla konsumentów, są zazwyczaj projektowane z myślą o przenoszeniu i wytrzymywaniu dłuższych okresów użytkowania. Zanim zdecydujesz, jakie laptopy Warszawa najbardziej Ci odpowiadają, powinieneś zrozumieć, w jaki sposób będzie używane Twoje urządzenie. W tym celu należy wziąć pod uwagę trzy różne poziomy wykorzystania laptopa.

Laptopy Warszawa do podstawowych zastosowań

Ten poziom obejmuje najbardziej opłacalne opcje dla tych, dla których laptopy Warszawa mają służyć tylko do podstawowych funkcji, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail, strumieniowanie wideo, przeglądanie sieci i korzystanie z aplikacji SaaS. Chromebooki i inne urządzenia obsługujące system operacyjny Google Chrome, takie jak tablety z Androidem, nadają się do podstawowego użytku. Oto dwie dobre opcje do rozważenia:

Laptopy HP ProBook: ceny tych laptopów wahają się od 2000 do 3000 PLN. Komputery HP ProBook są dobrze zaprojektowane z najnowszymi i najlepszymi procesorami. Mają też przyzwoitą pojemność pamięci i dostępność ekranu dotykowego w wybranych modelach. Za około 2500 PLN można kupić komputer przenośny HP ProBook 445R G6, który jest wyposażony w procesor AMD Ryzen 3, 4 GB pamięci RAM, 500 GB pamięci HDD i 14-calowy wyświetlacz HD.

Laptopy Lenovo ThinkPad: te laptopy kosztują od 2000 do 9000 PLN. ThinkPady Lenovo są proste i niedrogie, a ponadto zazwyczaj mają długi czas pracy na baterii, co ma kluczowe znaczenie dla pracowników, którzy często podróżują lub pracują zdalnie. Za około 3000 PLN można kupić ThinkPad E15, który ma procesor Intel 10. generacji, 15,6-calowy wyświetlacz HD, pamięć masową z dwoma dyskami i ponad 12 godzin pracy na baterii.

Laptopy Warszawa do zaawansowanego użytkowania:

Ten poziom obejmuje podstawowe funkcje użytkowe i dodaje możliwość intensywnego korzystania z aplikacji, takich jak oprogramowanie do edycji wideo i zdjęć oraz zwiększona wielozadaniowość, która wymaga większej mocy obliczeniowej. Laptopy Warszawa przystosowane do ponadprzeciętnych zastosowań to MacBook, MacBook Air i Lenovo IdeaPad. Oto dobre opcje do rozważenia:

Notebooki Dell Latitude: ceny notebooków Latitude zaczynają się od 2000 PLN w przypadku kompaktowych maszyn i wzrastają do 10000 PLN w przypadku ekstremalnych notebooków. Są to wydajne, konfigurowalne laptopy z najnowszymi procesorami, pamięcią, zabezpieczeniami i przestrzenią dyskową. Notebook biznesowy Latitude 5501 można kupić w cenie początkowej około 4000 PLN. Opcje dla tego 15-calowego notebooka klasy biznesowej obejmują procesor Intel dziewiątej generacji (do sześciu rdzeni), dysk SSD klasy 40, do 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną Nvidia GeForce.

Laptopy HP EliteBook: Ceny HP EliteBook różnią się w zależności od sposobu dostosowania laptopa. Te wydajne laptopy są najbardziej podobne do linii Dell Latitude w swoich specyfikacjach, ale mają więcej natywnych funkcji bezpieczeństwa, bardziej przyjazną dla środowiska konstrukcję oraz opcje procesorów AMD i Intel. Za około 5000 PLN można kupić komputer przenośny HP EliteBook 840 G6. Ten biznesowy laptop jest wyposażony w procesor Intel Core i5 (cztery rdzenie), 14-calowy antyodblaskowy wyświetlacz LED HD, 8 GB pamięci DDR4 i 256 GB pamięci masowej SSD.