Odchudzanie to jeden z najpopularniejszych tematów naszych czasów – wiele kobiet, jak i mężczyzn zadaje sobie pytanie jak zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się piękną, a do tego zdrową sylwetką. Oczywiście są tacy, którzy próbowali już ćwiczyć i zmieniać nawyki żywieniowe korzystając z różnorakich diet i niestety… tłuszczyk z brzucha nie zniknął. Ciekawą formą wspierania utraty masy ciała mogą być tabletki na odchudzanie. Sprawdźmy jeden z najbardziej popularnych produktów tego typu – Slimberry. 

Slimberry – trochę o samym produkcie 

Slimberry to suplement diety, którego głównym zadaniem jest przyczynienie się do utraty wagi. Kolokwialnie mówiąc to po prostu tabletki na odchudzanie, które mają pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów bez szczególnego wysiłku. Czy tak w praktyce działają? 

Kapsułki Slimberry sprzedawane są w dość przykuwających spojrzenie, fioletowych opakowaniach, gdzie w pojedynczym opakowaniu standardowo znajduje się ich dokładnie 60 sztuk. Jest to klasyczna ilość, zazwyczaj tego typu suplementy sprzedawane są w takiej ilości, chyba że mamy do czynienia z opakowaniami typu premium lub plus. 

Skład produktu 

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy Slimberry ma szansę zadziałać należy dokładnie zweryfikować jego skład. Suplement ten stworzony został głównie na bazie: aronii, jagód goji i acai (stąd człon „berry” w nazwie) oraz chili.

Aronia wykazuje przede wszystkim właściwości oczyszczające i detoksykujące, co daje dość dobrą bazę pod późniejsze spalanie kalorii. Substancje w niej zawarte usuwają nadmiar toksyn z organizmu oraz przyczyniają się do usuwania nadmiaru wody z organizmu, co rzeczywiście jest bardzo pożądane przy procesach odchudzania. Poza tym, aronia będzie pomocna dla wszystkich, którym w organizmie zalegają pozostałości po niezdrowym trybie żywienia. 

Kolejnym składnikiem są dwa rodzaje jagód: jagody acai i jagody goji. Te pierwsze – jagody acai – rzeczywiście wspomagają odchudzanie.  Znacząca podkręcają metabolizm, są również skuteczne w odtruwaniu organizmu. Poza tym są antyoksydantem. Mitem natomiast są odchudzające właściwości jagód goji – to jedynie chwyt marketingowy. Jagody te mają wiele ciekawych właściwości, ale na pewno nie są pomocne w skutecznym procesie odchudzającym. Jedyne co mogą tutaj zaoferować to podniesienie samopoczucia oraz regulację poziomu cukrów i tłuszczów. 

Chili, czyli inaczej pieprz cayenne zawiera w sobie kapsaicynę, substancję niezwykle skuteczną w odchudzaniu. Przede wszystkim przyspiesza ona przemianę materii, ale także reguluje łaknienie i zmniejsza apetyt. Efektowanie wspomaga także spalanie tłuszczów. 

Podsumowanie składu

Skład Slimberry nie jest zbyt imponujący.Choć rzeczywiście suplement ten zawiera substancje wspomagające odchudzanie to jedna ich liczba jest dość skromna, a ponadto na liście pojawiają się także produkty, które w żaden sposób nie przyczyniają się do wspierania utraty masy ciała. 

Cena i dawkowanie Slimberry 

Suplement diety Slimberry nie należy do najtańszych suplementów. Za podstawowe opakowanie zapłacimy około 100zł, gdzie przy zalecanym dawkowaniu (2 kapsułki dziennie), tabletek wystarczy nam na miesiąc. Zakładając, że suplement trzeba stosować regularnie przez dłuższy okres czasu niestety może okazać się to sporym wydatkiem. 

Opinie o produkcie 

W Internecie znaleźć można wiele opinii na temat omawianego suplementu i niestety od razu rzuca się w oczy fakt, że większa część z nich nie jest pozytywna. Osoby, które zażywały Slimberry podkreślają, że albo nie zobaczyły efektów albo były one bardzo niewielkie (między 1-3kg różnicy w wadze). Oznaczać to może, że suplement będzie dobrym wyborem tylko dla osób już wyglądających dobrze, chcących zrzucić jeszcze odrobinę z wagi. W przypadku osób z nadwagą warto poszukać innego, skuteczniejszego produktu.