W sieci tak naprawdę istnieje wiele poradników dotyczących tematu handlu walutami wirtualnymi. Jednak w wielu z nich się znajdują informacje o tym, jak zacząć, a więc kupić po raz pierwszy bitcoiny. Jest wiele sposobów oraz metod. Jedne są bardziej, a drugie mniej opłacalne. To my decydujemy, której użyjemy. Poniżej odpowiemy sobie na spotkanie jak kupić najtaniej bitcoin?

Kantor kryptowalut

Bitcoin jest walutą, a samo kupno waluty się kojarzy z kantorem. Bitcoina jednak nie kupimy w takim zwykłym kantorze, w którym kupujemy dolary, euro czy też inne jakiekolwiek pieniądze, ponieważ nie ma on namacalnej formy, a jedynie formę wirtualną. Zatem, czy bitcoin możemy kupić po prostu w kantorze? Tak. Stworzono bowiem kantory specjalne walut wirtualnych, w których w niecałe pół godziny możemy nabyć oraz także sprzedać w zasadzie dowolną ilość bitcoinów.

Zatem szukając odpowiedzi na pytanie jak kupić najtaniej bitcoin to pierwszą kwestią są właśnie kantory. Samych kantorów bitcoinów jest wiele, ale nie warto ze wszystkich korzystać. W tymże aspekcie z bitcoinami jest jak w zasadzie z każdą inną walutą – warto tak kupować, gdzie po prostu jest najtaniej, a sprzedawać tam, gdzie uzyskamy możliwie najwięcej pieniędzy. Kupując dolary czy też euro zwracamy uwagę na kursy – bardzo podobnie jak z bitcoinem. Każdy kantor ustala swój własny kurs, dlatego skrupulatnie trzeba sprawdzać, gdzie opłaca się najbardziej kupić bitcoin. Jak kupić najtaniej bitcoin w kantorze? Warto postawić na kantor bitcan.pl

Kupno za gotówkę

Szukając odpowiedzi na pytanie jak kupić najtaniej bitcoin spotkamy się także z możliwością zakupu za gotówkę. Zakup bitcoinów zrealizować można na bardzo wiele sposobów. Możemy zapłacić przelewem tradycyjnym czy też poprzez popularne serwisy, które obsługują płatności internetowe. Ale czy możliwy jest zakup bitcoinów po prostu za gotówkę? Jak najbardziej tak. Takowa opcja istnieje, a ją możemy zrealizować na co najmniej dwa sposoby.

Można po pierwsze doładować konto swoje na samej giełdzie, na przykład Bitbay, wykonują wpłatę ekspresową w jednym z oddziałów chociażby Poczty Polskiej. Wpłaty są realizowane w zasadzie dotychczasowo, a za środki wpłacone kupować można na giełdzie bitcoiny. Po drugie, możemy znaleźć śmiało osoby czy tez firmy, które bitcoiny sprzedają za samą gotówkę. Transakcja wtedy przebiega w bezpośredni sposób – trzeba się udać bezpośrednio do kontrahenta oraz mu wręczyć gotówkę. W zamian otrzymamy kod wydrukowany, który na stronie odpowiedniej się wymienia na bitcoiny.