To właśnie lekarze na co dzień spełniają swoją misję i dbają o nasze zdrowie. Niejednokrotnie ratują przed chorobami czy zagrożeniami, na jakie bywamy narażani. Często w związku z zaniedbaniami czy wypadkami, które czyhają na nas w wielu momentach życia. Robią to w pocie czoła, mimo wielu komplikacji, walcząc z każdą przeciwnością. Dbają równocześnie o nasze bezpieczeństwo, jak i wygodę. Czy to nie czas, żebyśmy my teraz zadbali o ich wygodę?

Wiele zawodów ma swój charakterystyczny dress code. O ile mechanicy samochodowi pracują w wygodnych dla siebie kombinezonach. Od pracowników mających na co dzień do czynienia bezpośrednio z klientem, wymaga się, żeby byli ubrani schludnie i profesjonalnie, to dlaczego tak rzadko zwracamy uwagę na strój lekarza? Na jego wygląd, ale przede wszystkim wygodę i komfort? Czy to nie o medyków powinniśmy dbać w szczególności? Szczególnie w obecnych, trudnych dla wszystkich czasach. Wszak to oni w pocie czoła często walczą właśnie o nas, nasze zdrowie i życie. Odzież medyczna dla lekarzy wydaje się, że jest czymś bardzo ważnym, bierze w końcu udział w działaniach medyków, może być traktowana niczym swoista zbroja, w której to lekarze walczą o życie i zdrowie ludzi.

Odpowiednia odzież medyczna dla lekarzy

Jakie funkcje powinna spełniać odzież medyczna dla lekarzy, czym powinna się charakteryzować? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Ubranie, jakie mają na sobie lekarze podczas codziennych konsultacji, wizyt czy też zabiegów, okazują się ważną częścią codzienności. Powinny spełniać odpowiednie warunki i sprostać postawionym im wymaganiom. Załóżmy, że lekarz przeprowadza zabieg w niewygodnym, ciasnym i nieprzepuszczającym powietrza uniformie. Każdy jego ruch, który powinien być swobodny, staje się niemalże niemożliwy, a pot, który przy tym spływa mu po plecach, powoduje, że nie jest w stanie się skupić na wykonywanym zadaniu. I tutaj powinniśmy zadać sobie zasadnicze pytanie – czy właśnie tak to powinno wyglądać?

Nie trzeba zbyt długo się zastanawiać, żeby wiedzieć, że oczywiście nie powinno tak być.
Okazuje się, że odpowiednia odzież medyczna dla lekarzy jest rzeczą niezbędną, a przy okazji naprawdę ważną, mającą wpływ na komfort i warunki pracy.

Jaka więc powinna być odzież medyczna dla lekarzy?

Przede wszystkim wygodna. Nie powinna w żadnym stopniu utrudniać czy ograniczać ruchów medyka. Nie może wpływać na jego koncentrację, więc musi być przyjemna, lekka, zapewniać stały przepływ powietrza. Idealnie, gdy jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, przyjaznych dla skóry, bez nadmiaru sztucznych barwników, powodujących podrażnienia. Jednoczenie musi być elastyczna i dopasowywać się do ciała, nikt nie lubi, kiedy nam coś zwisa czy odstaje. Fason powinien być jednocześnie modny, jak i wygodny oraz dopasowany do sylwetki.

Strój podkreśla prestiż i budzi zaufanie

Odpowiedni ubiór nierzadko podkreśla prestiż, czy też powagę zawodu. Strażacy noszą mundury, policjanci i żołnierze podobnie, a co noszą medycy? Najlepszą odzież medyczną dla lekarzy, a przynajmniej właśnie tak powinno być. Badania dowodzą, że jesteśmy o wiele bardziej skorzy obdarzyć większym zaufaniem człowieka, który swoim wyglądem, na który składa się również odpowiedni ubiór, budzi w nas szacunek. Pacjent o wiele chętniej chce współpracować z lekarzem ubranym w sposób schludny jak i wygodny. Z człowiekiem, którego strój również powoduje uśmiech na twarzy, wzbudza zaufanie. Czas już skończyć z nudnymi białymi fartuchami, koszulkami czy spodniami. Nadchodzi nowe.

Kto powiedział, że odzież medyczna dla lekarzy nie może być wygodna, komfortowa, ale zarazem modna. Powstają firmy posiadające szeroki asortyment wzorów, czy też kolorów. Strój lekarza nie musi już być nudny. Ciepłe, przyjemne barwy, niespotykane wzory, zabawne nazwy, spowodują uśmiech na twarzy zarówno lekarza, jak i pacjentów. A noszący je, zapomni o niewygodnie, czy uciążliwościach jakie mogą spowodować nieodpowiednio dopasowane ubrania. W wygodę warto zainwestować. To właśnie ona powinna zawsze być pierwszym wyborem.