Wybór manekina na wystawę sklepową to decyzja, która wymaga rozwagi oraz dobrej znajomości posiadanego asortymentu. Ubrania i dodatki nie będą się dobrze prezentować, a co za tym idzie przyciągać klientów do sklepu, jeśli ta kwestia zostanie zaniedbana. Manekiny całopostaciowe męskie występują w różnych odmianach, spośród których warto wybrać takie, które będą możliwie najlepiej eksponować garderobę. Poniżej kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę. 

Manekin męski – manekiny całopostaciowe z ruchomymi częściami 

Wśród dostępnych na rynku modeli manekinów, można znaleźć takie, których pozami w jakiejś części można manipulować. Najczęściej ruchomymi częściami są ręce lub głowa, którą można zdjąć lub obrócić. Szczególną uwagę warto zwrócić na ten pierwszy rodzaj. Wykręcane pod różnymi kątami oraz zginające się ręce pomagają w ciekawy sposób zaprezentować materiały i niektóre rodzaje ubrania np. marynarki. To także dobre rozwiązanie jeśli manekin męski ma prezentować elegancki zegarek lub w naturalny sposób trzymać teczkę. 

Manekin męski – klasyczna sylwetka i poza 

Manekiny całopostaciowe męskie często występują w prostych, nieskomplikowanych pozach, dzięki czemu nietypowe pozycje nie odwracają uwagi od odzieży, która się na nich znajduje. Przeważnie są malowane na neutralne kolory, takie jak biały czy cielisty. Sprawdzą się dobrze w przypadku wystawy, na której prezentuje się kolekcję ubrań wyróżniających się wystarczająco, aby nie potrzeba było dodatkowo uatrakcyjniać wystawy lub do eleganckich męskich ubrań dla klientów, którzy nie docenią ekstrawaganckich pozycji. 

Manekin męski – nietypowe pozy 

W przypadku ubrań młodzieżowych zdecydowanie lepiej sprawdzą się manekiny, które prezentują ciekawe pozy, charakterystyczne dla młodego pokolenia. Przykłady można znaleźć na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Streetwearowe kolekcje będą doskonale wyglądać w takich aranżacjach. Dobrze też na nietypowo ułożonych kończynach prezentują się dodatki, zegarki, skarpety czy buty. Poza tym zróżnicowane pozy bez wątpienia będą przyciągać wzrok do sklepowej wystawy.