Szczeliny dylatacyjne w domach i mieszkaniach są powszechnie spotykane. Wiele osób próbuje je zatuszować np. poprzez zakup elewacji ściennej lub podłogowej. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest to rozwiązaniem posiadanego problemu. Izolacja dylatacji nie generuje ogromnych kosztów, a więc nie trzeba obawiać się dużego obciążenia finansowego. Dzięki niej możemy raz, a dobrze pozbyć się mankamentów konstrukcyjnych budynków. Osoby niedoświadczone powinny jednak skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, którzy posiadają niezbędne doświadczenie.

Znaczenie szczelin dylatacyjnych

Już na samym początku należy podkreślić, że szczeliny dylatacyjne są potrzebne, a więc są one tworzone celowo. Ich podstawowym zadanie jest przedłużenie żywotności konstrukcji. Odpowiadają one za przenoszenie obciążeń oraz przesunięć, które mogą pojawić się wraz z upływem czasu – jest to zupełnie naturalne zjawisko, któremu nie możemy zapobiec. Izolacja dylatacyjna nie jest wymagana w absolutnie każdym przypadku. Czasami jednak dochodzi do samoczynnego powiększania się szczeliny, co może skutkować m.in. spadkiem komfortu eksploatacji budynku. Temu zjawisku możemy przeciwdziałać – marka Euroseal proponuje specjalistyczne produkty izolacyjne, które wykazują wysoki poziom skuteczności. Bezpieczny skład sprawia, że nie musimy obawiać się o toksyczne związki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie, czy też środowisko naturalne.

Uszczelnienie przerw dylatacyjnych

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jak przebiega iniekcja dylatacji. Wiele zależy od tego, czy mamy do niej dostęp wyłącznie od zewnątrz, czy również od wewnątrz budynku. Każdy przypadek jest zupełnie inny, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Uszczelnianie realizowane jest zwykle za pomocą kitów dylatacyjnych oraz żeli akrylowych. Są to produkty o optymalnej elastyczności, które mogą być stosowane w rozmaitych warunkach. Warunki otoczenia nie wpływają więc negatywnie na właściwości specyfików. Bardzo często iniekcja dylatacji wymaga również zastosowania taśm. Ci, którzy nie posiadają wiedzy branżowej powinni skorzystać z usług renomowanego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w uszczelnianiu budynków. Dzięki temu można mieć pewność, że usługa zostanie przeprowadzona rzetelnie i zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami.