Osoby posiadające zobowiązanie kredytowe we frankach szwajcarskich jeszcze do niedawna były zmuszone płacić bardzo wysokie raty kredytu. Na rynku pojawiło się jednak wiele kancelarii, które pomagają frankowiczom walczyć o swoje prawa w negocjacjach z bankiem bądź przed sądem. Jak dokładnie działają kancelarie frankowe i dlaczego warto nawiązać z nimi współpracę?

Kompleksowa pomoc

W kancelariach frankowych pracują wyspecjalizowani w prawie bankowym prawnicy. Są to bowiem kancelarie, które swoją uwagę skupiają głównie na pomocy osobom, które posiadają kredyt w walucie frank szwajcarski. Poza prawnikami w kancelariach często zatrudnieni są specjaliści z dziedziny finansów, negocjatorzy oraz osoby zajmujące się obsługą klienta. Wszystko po to, aby klient mógł uzyskać pomoc w krótkim czasie oraz był usatysfakcjonowany ze współpracy z kancelarią.

Jak wygląda walka frankowiczów?

Podstawowym zadaniem prawnika jest analiza umowy kredytowej. Zwykle zajmuje ona sporo czasu, jednak to od zapisów umowy w głównej mierze zależy to, jakie kroki można podjąć dalej. Niektóre kancelarie oferują swoim klientom bezpłatną analizę umowy – z takiej opcji warto skorzystać, jeżeli kredytobiorca nie jest przekonany co do swoich możliwości odnośnie osiągnięcia sukcesów w walce z bankiem. Najczęściej jednak jest to zbyt negatywne podejście, ponieważ na ogół możliwe jest ubieganie się o odfrankowienie kredytu lub jego całkowite unieważnienie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj: https://www.krp-ks.pl/zakres-uslug/odfrankowinie-kredytow/. Prawnicy pomagają przygotować pozew do sądu, który jednak jest ostatecznością w walce z bankiem. Często złożenie pozwu poprzedza etap negocjacji, dzięki któremu możliwe jest zawarcie ugody z kredytodawcą. Batalia sądowa bywa dla kredytobiorcy trudna, lecz kancelarie frankowe oferują pełne wsparcie zarówno merytoryczne, jak i reprezentacyjne. Nie trzeba się więc bać idąc na salę rozpraw ramię w ramię z prawnikiem.

Czy warto?

Współpraca z kancelarią frankową wydaje się być jedyną możliwością na zdjęcie z siebie balastu zadłużenia. Kredytobiorcy zwykle nie są w stanie we własnym zakresie osiągnąć spodziewanych efektów i wygrać walki z kredytodawcą. Kancelarie frankowe pobierają za swoją pracę wynagrodzenie, choć pierwszy etap współpracy, czyli analiza umowy, może być bezpłatny. Warto jednak rozważyć podjęcie współpracy z profesjonalną kancelarią, gdyż daje nam ona duże szanse na wygraną, a honorarium prawników jest niskie w stosunku do tego, ile możemy zyskać po odfrankowieniu kredytu czy unieważnieniu umowy. Dobrze jest jednak wybierać kancelarie oferujące pomoc Frankowiczom. Skupiają się one na ich problemach, orzecznictwie czy interpretacjach, dlatego gwarantują obsługę na najwyższym poziomie.